Novinky Pro členy

Povinné vybavení členů DKHŠ Tesák

Seznam věcí na táboření 2021:
Kartička pojištěnce, léky, které dítě užívá, středověký oděv+obuv, oblečení na spaní, plachta do stanu, karimatka, spacák, přikrývka, polštářek, spodní prádlo, plavky, ručník+osuška, repelent, opalovací krém, pokrývka hlavy+slamák, šátek, pracovní rukavice, teplé oblečení, maskáče, holínky, pláštěnka, šití, nůž, sekera, zápalky, křesadlo, konzumní svíčky (klasické dlouhé bílé, ne čajové!)-8ks, svícen, svítilna+náhradní baterie, hygienické potřeby, toaletní papír, peníze (1000,-Kč + kapesné), nabitý mobil, středověká jídelní souprava (miska, lžíce, pohárek), nebo nouzově ešus+příbor, zbraně a zbroj, chrániče, přebytky ze zahrádek, dračák, něco ke čtení, psací potřeby+papíry+zápisník, negativní test na COVID - 19.

Táboření se letos koná na Skala, Boháňka

Vychází z představy, že nováček začal chodit v září.
Na tréninky musí mít jakoukoliv helmu (stavební, starou cyklistickou), chrániče loktů (Doporučuji raději navlékací elastické, než na pásky se suchým zipem. Jsou sice dražší, ale na akcích je máme na sobě i několik hodin a tolik neškrtí!), sportovní boty do tělocvičny a pevné kožené rukavice.
 
Do druhé lednové soboty (zimní bitva) si pořídí volnější červenou suknici, či kytlici (Musí se pod ni vejít chrániče a teplé oblečení!), černou kápi a černé oddělené nohavice. Dále opasek a tašvici.
 
Do konce března přibude další souprava oblečení (kytlice-suknice, kápě a nohavice) jiných barev (tlumenější - šedá, hnědá, zelená). Na kápi bude našitý červený kalich. Nezapomenout na dobovou obuv!
 
Do konce dubna (Libušín) pak delší bílá košile, slamák a vlněný plášť.
 
Do konce června jídelní soupravu - miska, pohárek a lžíce.

Seznam věcí na Panskou pro zbrojné pacholky Jeníka z Mečkova:

Základy: Šetřete místem, auta nejsou nafukovací, jsme na válečné výpravě. Všechno vybavení ať je kvalitní, vyzkoušené a připravené (například namazané boty a plechy)! Počítejte s nejlepším a připravte se na nejhorší, zimní Panská i letní táboření proběhly v ideálním počasí, tak se nenechte zaskočit!

Civil: Lněné bruchy, košile a kytlice, vlněné nohavice, suknice, kápě a plášť, kožené střevíce (krpce) - toto vše dvakrát! (Kdo nemáte, půjčte si od kamarádů, nebo z eráru.) Teplé civilní boty do stanu (nyní nabídka v Tescu za 230,-Kč, užijete je i na zimní Dohalice), baterka, svíčky, hygiena, toaleťák, léky, kartička pojištěnce, písemné povolení od rodičů, nabitý mobil v nárazuvzdorném a vodotěsném obalu, středověká jídelní souprava a láhev na vodu, mošna, opasek, tašvice, měšec, nůž (přinejhorším moderní zavírák, ale ostrý!), vybavení na spaní na zemi při nulové teplotě, nepromokavá plachta do stanu, pláštěnka, holínky (?), našitý kalich, staré noviny (na podpal, ale hlavně na sušení bot), provaz, slamák, teplé ponožky (3x).

Boj ve dne:
   Sudličníci: Toulec se šipkami (mošna s prakem a střelivem), helma, chrániče, prošívanice, oboječek, plechové, či stejně dobře chránící rukavice, dřevcovka, poboční zbraň.
   Střelci: Samostříl, toulec se šipkami, plechový klobouk, chrániče, prošívka (dobrovolně - obranné číslo +2).
   Práčata: Láhve, mošny, vaky, nůše, toulce se střelivem.

Boj v noci:
   Sudličníci: Jako ve dne, kovovou helmu je možné nahradit jinou, místo sudlice noční zbraň. (Útočníci)
   Střelci: Plechový klobouk, chrániče, prošívka, oboječek, rukavice, noční zbraň. (Noční hlídka)
   Práčata: Spacák, deka... :-)